თბილისის მესამე საერთაშორისო ტრიენალე პროგრამა

თბილისის მესამე საერთაშორისო ტრიენალე პროგრამა

 
ნება
 
01.10-01.11/2018
 
 
1 ოქტომბერი
ტრიენალეს გახსნა/19:00
 
ანდრო სემეიკო/იუ-ჩენ ვანგ (საქართველო, ტაივანი, დიდი ბრიტანეთი)
პროექტი/პერფორმანსი - “Pan-toh Supra”
# ღვინის ქარხანა, ვ. პეტრიაშვილის 1, 0179
 
1 ოქტომბერი
ტრიენალეს გახსნა/21:00
 
ჯესი ვოგლერი/სარა ქოულსი/ვატო წერეთელი  - Isthmus” (აშშ, საქართველო)
 
გრეგორი რუსო/ფელიპე დე ავილა - "ელექტროფიკაციის გეომეტრია" (საფრანგეთი, ფინეთი)
 
ლაურა არენა - “თბილისის ჩაკრების რუკა” (აშშ)
 
მაკა კილაძე  “WoMan” (საქართველო)
 
ნინა სანაძე  - “100 წლის მერე, 30 წლის შემდეგ” (ავსტრალია, საქართველო)
 
ფრეია ჰატენბერგერ - “მეტაფორული კიბე” (გერმანია)
 
როზა რეხშტაინერ (გერმანია)
 
ავნით სინგ (ინდოეთი)
 
არჩილ ბადრიაშვილი (საქართველო)
# პროპაგანდას სახელოსნოები - სტამბა, მ. კოსტავას 14, 0108
 
 
2 ოქტომბერი/19:00
 
ფრანც გრაფი/ნინუკა საკანდელიძე/დიმა დადიანი (ავსტრია, საქართველო)
 
ლესლი ჯონსონი/ჟოზეფინა პოში  - “ენერგიის მეტამორფოზი” (შვედეთი, აშშ)
 
ანდრო სემეიკო/იუ-ჩენ ვანგ - “Pan-toh Supra” (საქართველო, ტაივანი, დიდი ბრიტანეთი)
# გალერეა არტარეა, დ. უზნაძის 51, 0102
 
 
3 ოქტომბერი/16:00
 
 საგამოფენო სივრცე კლინგენტალი - "პანორამა, საკუთარი გადასახედიდან შორს ხედვა" 
გალერეა ნექტარი - # ვ. ბოჭორიშვილის 88/10, 0160
 
https://www.facebook.com/events/340503266694657/ 
 
 
4 ოქტომბერი/19:00
 
ლესლი ჯონსონი/ჟოზეფინა პოში - “ ენერგიის მეტამორფოზი” (შვედეთი, აშშ)
# ქ. გორი, ი. ჭავაჭავაძის ქ. 45/47
 
 
5 ოქტომბერი/19:00
 
გალერეა არსენალი/პოლონეთი
“რა შეიტყვე ფეისბუქით”
 
 (ბოვნიკ, კუბა დობროვსკი, ზუზა გოლინსკა, მაურიცი გომულიცკი, კატაჟინა კოჟენეცკა, მაგდალენა ლაზარჩიკ, დომინიკა ოლშოვი, კაროლ რაჯიშევსკი, შიმონ როგინსკი, იანა შოსტაკ)
 
 (პროექტს ახორციელებს „გალერეა არსენალი“ პოლონეთის რესპუბლიკის კულტურის და ეროვნული მემკვიდრეობის სამინისტროს დაფინანსებით)
# ლიტერატურის მუზეუმი, გ. ჭანტურიას 8, 0108
 
https://www.facebook.com/events/269067293930176/
 
12 ოქტომბერი/19:00 
 
ელენე ჩანტლაძე  - “ქალაქში დინოზავრები დადიან”,
გალერეა ნექტარი,  # ვ. ბოჭორიშვილის 88/10, 0160
 
17 ოქტომბერი/19:00
 
ვერონიკა ტრონსოკო - "სხვები" (ჩილე)
 
 
ოქტომბერში:
 
ნინო ჩუბინიშვილი/ჩუბიკა - “მე-5 ოთახი”  (საქართველო)
# მელიქ აზარიანცის სახლი
 
ფაბრიციო კაროლა - “მშენებლობა ტრადიციული ნუბიური კომპასით” (იტალია)
# ბაკურციხის ეკო რეზიდენცია
 
კაროლინ ბაიერ  - “მარტივი გადაწყვეტილებები შემოქმედებითი სივრცისთვის”  (გერმანია)
 
 
 - დამატებით ღონისძიებები და დეტალური ინფორმაცია მალე